بهترین فیلم های انگیزشی ورزشی

به شخصه یاد گرفته ام که برای اینکه در زندگی به بهترین جایگاه ها برسی باید وقت و زمان ارزشمند خود را با آدم های موفق، کتاب های عالی و سرگرمی های محرک و انگیزه بخش سپری کنی. در واقع کاملا واضح است که آینده ما نتیجه کتاب هایی است که می خوانیم و کسانی است که با آنها برخورد داریم. در این مقاله سعی کرده ام بهترین فیلم های انگیزشی ورزشی و غیرورزشی با تاکید بیشتر بر فیلم های ورزشی را برای شما عزیزان معرفی کنم. ناگفته نماند که خودم این فیلم ها را دیده و بسیار لذت برده ام. بهمین خاطر سعی کردم که این تجربه شیرین را با شما تقسیم کنم.  امیدوارم این تجربه را نیز شما درک کنید.

۱- قبل از معرفی فیلم ها، مستند زندگی های پله تولد یک افسانه Birth Of A Legen، مسی و رونالدو را بعنوان اولین فیلم ها پیشنهاد میکنم حتما ببینید.

 

۲- فیلم سینمایی انگیزشی “من بولت هستم I Am Bolt”

به جرات میتوانم بگویم که یکی از بهترین فیلم های انگیزشی ورزشی خوبی که در این مدت دیدم و توانسته بسیار الهام بخش باشد فیلم مستند زندگی یوسین بولت دونده دارای ۳ مدال طلای المپیک جامائیکایی است. یکی از ویژگی های جالب این فیلم این هست که یوسین بولت در مقاطع مختلف مسابقات با موبایل خود و یا دوستانش فیلم ضبط کرده است و این دقیقا حس لحظه های مختلف را به بیننده منتقل می نماید. این مستند داستان واقعی یوسین است و به هر ورزشکاری دیدنش را توصیه می کنم.

bolt

چر این فیلم رو ببینیم؟

زندگی دونده افسانه ای برای تمام کسانی که در مقاطع مختلف چه در زندگی ورزشی و چه در زندگی عادی دچار یاس و نا امیدی می شوند توصیه می گردد. مطمئنا بعد از تماشای این فیلم  شما از جا بر می خیزد و شروع به فعالیت می کنید. پیشنهاد می کنیم همین حالا به دانلود فیلم سینمایی انگیزشی “من بولت هستم” بپردازید.

 

۳- فیلم مربی کارتر  coach carter

کارتر مربی بسیار سخت‌گیر و قانونمند است. این رفتار او موجب مخالفت بازیکنان می‌شود. او قراردادی با بازیکنان می‌بندد. او قصد دارد از این تیم یک تیم برنده بسازد.

طبق این قرارداد آنها موظفند به موقع سر تمرین حاضر شوند؛ در کلاس درس حضور دائم و فعال داشته باشند؛ معدل آنها درحد قبولی دانشگاه باشد ….

کارتر از بازیکنان انتظارات دیگری هم دارد. او قصد دارد به بازیکنانش یاد دهد که برای خود و یکدیگر ارزش قائل شوند.  همچنین می‌خواهد بازیکنانش در کلاس درس نیز عالی باشند.

با تلاشهای کارتر، تیم فصل پر از باخت را پشت سر می‌گذارد.

کارتر اعضای تیم بسکتبال دبیرستان ریچموند کالیفرنیا را طوری رهبری می کند. با مربیگری او قهرمانی ایالتی در دو قدمی شان قرار می گیرد.

اما  «کارتر» متوجه می شود نمرات درسی بچه ها پایین است. بنابراین تصمیم می گیرد در استادیوم را بر روی آنان ببندد؛ در عوض آنان را تا نمرات شان بهتر نشده، در کتابخانه نگه دارد…

carter coach

چر این فیلم رو ببینیم؟

این فیلم یک فیلم ورزشی فوق الهام‌بخش است. هر مربی موفقی باید این اصل را خوب بداند که با تمام وجود به خودش ایمان داشته باشد وقتی که الگو و راه درستی را انتخاب کرده‌ باشد و هر اعتراضی ببیند با صلابت و اقتدار ادامه دهد و مطمئن باشد که شاگردانی که عشق موفقیت داشته باشند و واقعا بخواهند موفق شوند در مسیر و مدار شما خواهند بود و مطیع شما خواهند شد.

۴- Pumping Iron: اعتماد به نفس و اعتقاد به خود

«من همیشه افراد بسیار قدرتمند، دیکتاتور‌ها و موارد مشابه آن را درک می‌کنم. من همیشه تحت تأثیر افرادی قرار گرفته ام که می‌توانستند نام خود را برای صد‌ها سال ماندگار کنند؛ مانند عیسی مسیح» آرنولد شوارتزنگر.

 Pumping Iron

Pumping Iron فقط یک فیلم ساده نیست. در واقع این فیلم مخصوص کسانی است که به ایجاد یک اعتقاد قوی و اراده‌ای راسخ در خود تمایل دارند. آرنولد شوارتزنگر، ذهنیت، نگرش و اعتقادات شخصی خود را در این فیلم مستند و کلاسیک با دیگران به اشتراک می‌گذارد. بی تردید Pumping Iron یکی از فیلم‌های موفقیت است که به شدت الهام بخش شما خواهد بود.

۵- فیلم انگیزشی “مانیبال Moneyball”

مانیبال داستان یک مربی بیسبال است که تیمش با بحران روبرو شده، بحرانی که تیم را تا آستانه ی فروپاشی برده است. بیلی بین که نقش اصلی فیلم است را برد پیت بازی می کند. بیلی بین بالاخره راه حل این مشکلات را پیدا می کند و تیمش را نجات می دهد.

money ball

آیا این فیلم ارزش دیدن دارد؟

دیدن فیلم  “مانیبال” به افرادی که با مشکلات زیادی در کارشان مواجه هستند، پیشنهاد می شود. این فیلم نامزد ۵ اسکار در نقش اصلی برای برد پیت، نقش مکمل مرد، فیلمنامه ی اقتباسی، بهترین فیلم و تدوین شده بود و همین می تواند دلیلی برای این باشد که این فیلم انگیزشی کاملا ارزش دیدن دارد.

 

۶- فیلم انگیزشی ” مبارز warrior”

مبارز یکی از فیلم های انگیزشی و تا حدودی درام است که داستان دو برادر را بیان می کند که هر دو در مسابقات داخل قفس شرکت می کنند اما به دلایلی مشکلات فراوانی که باهم دارند ، از روبرو شدن با یکدیگر و مبارزه با هم ترسی ندارند. بازیگران این دو فیلم هردو از بهترین ها هستند. Tom hardy و  Joel edgarton هردو در بهترین حالت فیزیکی برای این فیلم قرار دارند و بدن آماده ی آنها نشان از حرفه ای بودن تیم کارگردانی و بازیگری است.

warior

آیا این فیلم سینمایی انگیزشی ارزش دیدن دارد؟

این فیلم یک فیلم انگیزشی قوی است که چالش های دو برادر مبارز را با زندگی شخصی شان در هم آمیخته است و با روایت یک درام، هردو را به چالش می کشد تا هرکدام خودشان را محک بزنند. این فیلم سینمایی انگیزشی را حتما ببینید.

۷- فیلم انگیزشی “بندباز The walk”

فیلم سینمایی انگیزشی بند باز که به قدم زدن نیز مشهور است پیام زندگی شخصی بنام فیلیپ پتی را انتقال می دهد. در این فیلم پتی تصمیمات جالبی می گیرد از جمله بند بازی بین برج های دوقلوی معروف نیویورک که طی حملات تروریستی از بین رفتند. دیدن این فیلم محصول ۲۰۱۵ به همه شما توصیه می گردد.

the walk”

آیا این فیلم ارزش دیدن دارد؟

فیلم “بند باز” یک فیلم سینمایی انگیزشی است که اهمیت تصمیم گیری صحیح را نشان می دهد. خیلی وقت ها در اخذ تصمیماتمان سردرگم می شویم. به قدری خود را معطل گرفتن تصمیم میکنیم که زمان برای آن از دست می رود و گرفتن یا نگرفتن تصمیم دیگر اهمیتی ندارد. در این فیلم بخوبی خواهید دید برای رسیدن به خواسته هایت باید به وقت مناسب تصمیم صحیح را بگیری و کار را انجام دهی.

۸- از بهترین فیلم های انگیزشی : “فارست گامپ Forrest Gump”

کودک کم هوشی که از ناحیه ی پا دچار مشکل است و این باعث دور شدن دوستان او از وی شده است. با بزرگ شدن فارست چالش های زندگی او بر وی نمایان می شود. زیبایی این فیلم به مشکلات و سختی های زندگی فارست گامپ و نحوه ی برخورد وی با این مشکلات است. فیلمی که بیننده را ۲ ساعت و ۲۲ دقیقه در پای تلویزیون میخ کوب می کند.

Forrest Gump

آیا این فیلم ارزش دیدن دارد؟

یک فیلم سینمایی انگیزشی که توصیه می شود همه افرادی که نا امید هستند آن را ببینند. دیدن این فیلم انگیزشی به شدت توصیه می شود چرا که در بین بهترین فیلم های انگیزشی شاید تنها فیلمی باشد که در عین لذت بردن و کمدی بودن بعضی قسمت ها، گریه و بغض در گلوی شما می ماند. نمی دانید بخندید یا گریه کنید. یک فیلم قوی که نامزد ۱۳ اسکار شد و توانست ۶ اسکار را از آن خود کند.

۹- فیلم سینمایی جنگجوی درون (Peaceful Warrior)

در این فیلم داستان زندگی واقعی دن میلمن به تصویر کشیده می‌شود. جوانی با اندامی ورزیده که برای شرکت در مسابقات انتخابی المپیک در رشته ژیمناستیک تمرین می‌کند. وی ورزشکاری موفق، جوانی خوش سیما و دانشجویی موفق است، اما در کنار تمام این مزیت‌ها، دن با یک مشکل بزرگ دست و پنجه نرم می‌کند. او تقریباً هر شب کابوس می‌بیند که نه می‌تواند درباره‌ی آن‌ها توضیح دهد و نه می‌تواند فراموششان کند…

با توجه به قابلیت بدنی بالا و ظاهر جوانی که دارد غرور زیادی در او دیده می شود. این وضعیت ادامه دارد تا دن با پیرمردی در پمپ بنزین ملاقات می‌کند و مسیر زندگیش تغییر پیدا می‌کند. پیرمرد در خلال مدتی طولانی به او می‌آموزد آنچه باید در پی آن باشد طی مسیری است که انتخاب کرده و این که نتیجه چه خواهد شد اهمیتی ندارد. در این میان در سانحه تصادف پای دن به شدت آسیب می‌بیند به‌طوریکه پزشکان توصیه می‌کنند برای همیشه ژیمناستیک را کنار بگذارد و ……….

(Peaceful Warrior) –

چرا باید این فیلم را دید؟

“ادی ادواردز” پسر جوانی است که آرزو دارد در رشته پرش با اسکی در المپیک زمستانی شرکت کند اما هیچکس او را جدی نمی گیرد. ادی با سرسختی و پشتکار فراوان جهانیان را تحت تاثیر قرار داد. اگر در جستجوی تغییر نگرش به زندگی و کسب موفقیت بزرگ در زندگی هستید فیلم جنگجوی درون را حتما مشاهده کنید. و نیز اینکه این فیلم از لحاظ بهره برداری مردم ازاین اصول و قوانین درجهت کسب موفقیت ها بهترین است.

۱۰- فیلم ادی عقاب Eddie the Eagle

داستانی عجیب، درباره مردی که درنهایت ناامیدی و بااینکه می‌داند هیچ شانسی در کنار قهرمانان سطح بالای جهان ندارد، بازهم دوست دارد که در مسابقات المپیک شرکت کند.

Eddie the Eagle

چرا باید این فیلم را دید؟

این فیلم بسیار دلگرم‌کننده، ساده و سرراست و جذاب است که در آن شخصیت ادی از دوران کودکی و با اشاره به آرزوها و رؤیاهایی که در آن سنین داشته، به تصویر کشیده می‌شود.

۱۱- حلقه رویاها Hoop Dreams

«حلقه‌ی رویاها» Hoop Dreams مستندی در مورد دو نوجوان اهل شیکاگو Chicago ویلیام گیت William Gates و آرتور آگی Arthur Agee است که رویای بازی در اتحادیه‌ی ملی بسکتبال NBA را در سر دارند. این فیلم سه ساعته به کارگردانی استیو جیمز Steve James تصویری از فقر، خانواده‌های از هم پاشیده، سیستم آموزشی ناموفق و نژادپرستی نهادینه در آمریکا را به ما نشان می‌دهد.

Hoop-Dreams

چرا باید این فیلم را دید؟

«حلقه‌ی رویاها» علاوه بر صحنه‌های ورزشی هیجان‌انگیز، تمامی جنبه‌های یک زندگی ورزشی را به مخاطب نشان می‌دهد، جنبه‌هایی که سایر فیلم‌ها به آن نمی‌پردازند. این فیلم هم‌چنین یکی از بهترین فیلم‌های مستند تاریخ سینما به شمار می‌آید.

۱۲- When We Were Kings ۱۹۹۶ «وقتی ما پادشاه بودیم»

فیلم‌های ورزشی زیادی هستند که داستان ورزشکارانی که شانسی برای بردن ندارند را به تصویر می‌کشند، اما «وقتی ما پادشاه بودیم» When We Were Kings ما را با تماشایی‌ترین آن‌ها آشنا می‌کند:محمد علی Muhammad Ali که مدت‌ها از دوران اوجش می‌گذرد.

ali king

با اینکه الان تصور آن برای ما سخت است، اما در سال ۱۹۷۴ این دقیقا همان تصوری بود که از کلی در آن دوران و به خصوص زمانی که برای مسابقه با جورج فورمن George Foreman در “غرش در جنگل” Rumble in the Jungle در زئیر Zaire نام نوشت، می‌شد. این فیلم به کارگردانی لئون گست Leon Gast ساخته شده است. گست از این مسابقه فیلم گرفت و دهه‌ها به دنبال پیدا کردن بودجه‌ی لازم برای ساخت فیلمش بود.

۱۳- Chariots of Fire ۱۹۸۱ ارابه های آتش

 

Chariots of Fire

از میان تمام برندگان اسکار بهترین فیلم در ۴۰ سال گذشته، می‌توان گفت «ارابه‌های آتش» Chariots of Fire فیلمی است که کمتر از همه در یاد‌ها مانده است. با این حال فیلم به خاطر داستان مردانی که به کمک توانایی، عزم بالا و ایستادگی در مقابل تعصب و سختی‌ها پیروز شدند، به اثری تماشایی تبدیل شد. پیامی که «ارابه‌های آتش» به مخاطبینش می‌دهد امروزه اهمیت بیشتری از سال ۱۹۸۱ پیدا کرده است.

۱۴- رودی (Rudy) – محصول ۱۹۹۳

رودی، یکی از فیلم‌های ژانر ورزشی و از برترین آثار ۲۵ سال اخیر صنعت سینما است. این اثر در دو رای گیری توسط ESPN به عنوان فیلم برتر شناخته شد و در رده پنجاه و چهارمین فیلم انگیزشی تاریخ در AFI ثبت شده است. این فیلم شاخص داستان قهرمانی خوش‌قلب و سخت‌کوش را روایت می کند که بر مشکلاتی چون خوانش پرشی، ابعاد کوچک، و مربی دن دوین غلبه کرد تا در بازی نهایی سال ۱۹۷۵ پیروز شود. این اثر به فوتبال نوتردام قهرمانی که نیاز داشت را بخشید و بدون شک برای مخاطبان فیلم هیچ‌چیز حماسی‌تر از به وقوع پیوستن رویاهای رودی نخواهد بود.

Rudy-movie-still

 

۱۵- Never Back Down(هرگز عقب نشینی نکن)

Never Back Down

جک تایلر  (Jack Tyler)به همراه مادر و برادر کوچکترش به سمت اورلاندو حرکت می کنند. در مدرسه محلی کودکان مرفه، یک باشگاه تقریبا زیرزمینی پیدا می کند. بعد از یک نبرد آشکارا که نتوانست بخاطر خود ایستادگی کند، تصمیم می گیرد به باشگاه MMA ملحق شود. جک یک استاد ماهر پیدا می کند، جین روکوا (Jean Roqua)، که مبارزه را به او آموزش می دهد. جین یک شرط دارد: دانش آموزان آموخته هایشان در زمینه مهارتهای مبارزه را برای مقاصد شخصی استفاده نمی کنند.

۱۶- We Are Marshall(ما مارشال هستیم)

We Are Marshall

اعضاء تیم فوتبال دانشگاه آمریکائی مارشال از ایالت هانتینگتون، در یک سانحه هوائی فوت می کنند. تیم تمام مربیان اصلی و تقریبا تمام بازیکنانش را به یکباره از دست می دهد و حالا سرنوشت تیم و شهر، نامطمئن است. آیا این تیم قادر خواهد بود در مسابقات قهرمانی صعود کند؟ بار این مسئولیت به دوش مربی جوان جک لنگ یل (Jack Lengyel) افتاده است.

۱۷- Annapolis(اناپلیس)

Annapolis(

جک هوارد (Jack Huard) در یکی از مدارس پرآوازه آموزش افسران نیروی دریائی در آناپلیس ثبت نام می کند. مرد جوان به چالشهای بسیار جدی که پیش روی دارد، پی نبرده است؛ از جمله آنها جلب احترام خشن ترین افسر آکادمی است.

۱۸- فیم انگیزشی فیلم سینمایی هفت روز در اتوپیا با موضوع ورزش بیس بال Base Ball

1Seven Days in Utopia 2011

پس از آنکه یک گلف باز جوان در رشته ی ورزشی خود دچار ناکامی‎ می شود، به طور اتفاقی خود را در یوتوپیا تگزاس پیدا می کند، جایی که او مهمان یک مزرعه دار مرموز می شود و…

فیلم های انگیزشی با مضامین مختلف دیگر به شرح زیر معرفی می گردد.

۱- فیلم انگیزشی “در جستجوی خوشبختی The Pursuit of Happyness”

۲- فیلم سینمایی “رستگاری در شائوشنگ The Shawshank Redemption”

۳- فیلم سینمایی انگیزشی “خزنده شب Nightcrawler”

۴- فیلم انگیزشی “سوخته Burnt”

۵- فیلم انگیزشی “دوباره زندگی the Intouchable”

۶- از بهترین فیلم های انگیزشی : “کارآموز Intern”

۷- فیلم انگیزشی “شلاق Whiplash”

۸- فیلم انگیزشی ” گرگ وال استریت Wolf of wall street”

۹- فیلم انگیزشی : “جابز Jobs”

۱۰- فیلم انگیزشی “شبکه ی اجتماعی The social network”

۱۱- فیلم سینمایی انگیزشی “خزنده شب Nightcrawler”

۱۲- فیلم سینمایی انگیزشی “جری مگوایر Jerry Maguire”

۱۳-  نجات سرباز رایانSaving_Private_Ryan

۱۴- فیلم سه تیغ اره ای یا سه تیغ جهنمی Hacksaw.Ridge

۱۵- مکانه هایی در قلب Places.in.the.Heart خانمی با آوار مشکلات و موفق شدن با  وجود این سختی ها

۱۶- Zootopia انیمیشنی بسیار جذاب و انگیزشی برای فرزندان که بزرگترها رو هم میخکوب میکنه، به شخصه چندین بار دیدم، هر مدلی که به دنیا اومدیم اشکالی نداره، سعی کنیم دنیا رو تبدیل به جای بهتری کنیم از بهترین انیمیشن ها که مثل فیلم It’s a Wonderful Life مفهوم بیشتر از یک نفر بودن رو خیلی خوب می رسونه

۱۷- فیلم سینمایی انگیزشی برای درس خواندن با نام ذهن زیبا  beautiful mind

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان، در پایان اگر فیلمی را دیده اید که بسیار تاثیرگذار بوده است، معرفی کنید.

تهیه و تنظیم

drsportyar.com

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *